226-222-333 9:00 - 17:00

5 důvodů proč si prodloužit platnost ISIC

Zelená kartička, která zajišťuje slevy po celém světě, umíte si bez ní svůj studentský život představit? Od doby, co se mi ISIC karta dostala do ruky, jsem věděla, že se jí nikdy nebudu chtít vzdát. A už teď se netěším na chvíli, kdy to (bohužel) budu muset udělat. Proč?

 1. Slevy, slevy, slevy

Jak jsem již zmínila, velkou výhodu lze vnímat v čerpání slev, které vám ISIC přináší. Neustále si opakuji, že všechny ty parádní možnosti, které se mi s ním nabízí, musím využít, dokud můžu. Levnějšímu oblečení, knihám, zážitkům, dopravě nebo dobrému jídlu se zkrátka nedá odolat. Všechny poskytovatele slev naleznete na webu v sekci Slevy.

 1. Šetří místo v peněžence

S boomem ohledně věrnostních karet, elektronických přístupů do škol, e-účtů v knihovně, platebních karet apod. se peněženka většinou zaplňuje vším jiným než penězi. ISIC může sloužit nejen jako vstupenka do různých zařízení, ale i jako samotná peněženka, třeba na kopírování.

 1. Adekvátní ID

Také se vám někdy stane, že svoje pouzdro s doklady zapomenete na stole nebo v jiné kabelce či batohu? Naštěstí se ISIC díky svému častému využití najde někde po kapsách kabátu. Není tedy třeba panikařit, že by vám např. při nakupování vína na oslavu kamarádových narozenin nevěřili váš zletilý věk.

 1. Mezinárodní platnost

Tuto výhodu jistě ocení všichni cestovatelé do cizích zemí. Není nic lepšího, než navštívit ty největší památky světa za „reduced price“ nebo dokonce „for free“.

 1. Snadná revalidace

Posledním důvodem, proč si kartu zrevalidovat, je fakt, že je to tak snadné. Stačí jen zakoupit známku v ceně od 150 Kč na příslušných místech a další rok výhod je před vámi.

 

Jestliže jste se ještě nerozhodli, zda vám jeho prodloužení stojí za to, zvažte, jaké výhody má konkrétně pro vás. Pokud ovšem patříte mezi ty z nás, kteří pro známku zašli už začátkem školního roku, jistě si všechny její výhody naplno užíváte. Přeji vám šťastný nový rok 2015 s vaší platnou ISIC kartou.

 

Autor: Jana Hartychová

12 thoughts on “5 důvodů proč si prodloužit platnost ISIC

 1. Průkaz ISIC má mezinárodní platnost. Mohu tedy všechny zde uvedené slevy využívat i v případě, že vlastním ISIC vydaný v jiné zemi než ČR?

  1. Dobrý den, Jane, máte pravdu. Jednou z největších výhod průkazu ISIC je právě fakt, že pokud cestujete do zahraničí, můžete u nasmlouvaných partnerů v dané zemi uplatnit nárok na poskytovanou slevu. Pokud se chystáte vycestovat do zahraničí, doporučuji Vám navštívit stránky http://www.isic.org/benefits/, kde naleznete přehled slev na Váš průkaz v zahraničí. Pěkný den. Jana

 2. Hezký den!
  Chci se zeptat – při prodlužování ISICu je třeba dodat nějaké potvrzení od školy, že jsem studentem??? A případně – stačí i vyplněná a školou potvrzená žádost o nový ISIC?
  Díky,
  Ondra

  1. Dobrý den, Ondro,
   pokud máte průkaz vydaný ve škole, tak tento průkaz Vám prodlouží přímo ve škole. Škola si zároveň ověří, zda jste jejich studentem. Pokud máte průkaz vydaný u některého z prodejců průkazů, tak tento není možné prodloužit a musíte si koupit nový průkaz. Výjimkou je Plzeň, kde studenti, kteří mají vydané průkazy ISIC v kombinaci s Plzeňskou kartou Dopravním podnikem v Plzni, mohou po předložení papírového potvrzení o studiu prodloužit průkaz na Dopravním podniku v Plzni.
   Pěkný den
   Jana

 3. Dobrý den,
  vím, že k tomu článku můj dotaz úplně nepatří, ale co mám dělat, když můj průkaz (s celou peněženkou) byl ukraden? Musím žádat o nový průkaz nebo ho prodloužit nebo je možné zažádat o nový?
  Příjemný den
  Ilča

  1. Dobrý den, Ilčo,

   záleží na tom, kde jste měla průkaz vydaný. Pokud máte průkaz vydaný Vaší školou, navštivte kartové centrum nebo kontaktní osobu na škole, která má průkazy na starosti. Pokud máte kartu vydanou v prodejní síti nebo prostřednictvím online objednávky, musíte si zažádat o nový průkaz.
   Přeji pěkný den, Jana

 4. Dobrý den, když jsem v září obdržela nový ISIC od školy, mohu tedy čerpat slevy v obchodech až do konce tohoto roku, nebo si musím zakoupit revalidační známku již teď ? Děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den,
   pokud jste obdržela nový ISIC v září 2014, je platný až do konce roku 2015. Tento údaj máte uvedený na přední straně průkazu. Nicméně revalidační známky (s paltností do prosince 2016) se na některých školách dají pořídit již v červenci. Většina škol však revalidační známky nabízí s novým akademickým rokem, tzn. v září 2015. Přeji pěkný den. Jana

 5. Dobrý den, jak se dá ISIC karta prodloužit, když nám to ve škole nabízely na podzim,já si to neprodloužila a teď už to nejde? Kartu budu potřebovat na léto. Děkuji

  1. Dobrý den, Adélo.
   Napište mi, prosím, na david.hanus@isic.cz na jaké škole studujete a číslo vašeho průkazu ISIC a já se pokusím zjistit, jak si průkaz ISIC zrevalidovat, abyste ho ještě na léto užila. Děkuji.

 6. Dobrý den, mám ISIC vydaný školou, ale již neplatný. Potřebuji prodloužit jeho platnost, nicméně ve škole jsou už prázdniny a nikdo tam není – musím teda čekat až do září? Opravdu není jiný způsob? (kromě pořízení úplně nového za vyšší cenu) Děkuji.

  1. Dobrý den, Martine. Napište mi, prosím, na david.hanus@isic.cz, na jaké škole máte vydaný ISIC průkaz. Podle toho vám řeknu, jak dále postupovat. Na některých školách je možné revalidační známku pro tento rok ještě získat. Děkuji vám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *