226-222-333 9:00 - 17:00

Průkaz ITIC

Co je ITIC?

Průkaz ITIC (International Teacher Identity Card) je jediný mezinárodně uznávaný doklad učitelské profese. S tímto průkazem mají každý rok tisíce pedagogů v ČR možnost získat mnoho zajímavých slev v oblasti cestování, kultury, sportu a volného času.

Nárok na průkaz mají pedagogičtí (MŠ, ZŠ, SŠ, VOŠ, pomaturitní studium atd.), resp. akademičtí (VŠ) pracovníci, kteří učí minimálně na půl úvazku a mají smlouvu uzavřenou na dobu minimálně jednoho školního roku, přičemž škola, na které vyučují, je schválena ministerstvem školství.

ITIC je vydáván pod záštitou organizace UNESCO, která posiluje význam karty jako nástroje ve vzdělávání akademických pracovníků. Průkaz vydává světová organizace ISIC Association, v České republice je výhradní licenční autoritou GTS ALIVE, s.r.o.

[dt_toggle title=“Platnost“]
Základní platnost všech typů průkazů je 16 měsíců – od prvního září jednoho roku do konce prosince roku následujícího. Všechny karty, vydané v rámci tohoto cyklu, mají tedy stejnou platnost, bez ohledu na termín vystavení.

V období září až prosinec se tak můžete setkat s platnými kartami ze dvou období, vydávají se však již jen karty s novou platností. Příklad: kartu s platností 09/2013 – 12/2014 si můžete koupit nejpozději v srpnu roku 2014.
[/dt_toggle]
[dt_toggle title=“Školní průkaz ITIC“]
Většina průkazů ITIC, vydávaných v České republice, má formu kombinovaného průkazu ITIC a průkazu učitele. Takový průkaz vydávají přímo školy zapojené v projektu ISIC školám, které jako jediné mají právo platnost svých karet prodlužovat pomocí revalidačních známek.

Kombinovaný průkaz učitele s licencí ITIC je vydáván na téměř všech veřejných VŠ, mnoha soukromých VŠ a na více než 500 středních školách po celé ČR. Jeho výhodou je jeho cena a systém prodlužování platnosti jednoduchým zakoupením revalidační známky bez nutnosti vyřizování všech formalit potřebných k vystavení nové karty ITIC.
Karty vydávané na školách zapojených v projektu ISIC školám obsahují elektronický čip, který slouží držitelům k řešení praktických úkonů na pracovišti (vstup do budov, využití v jídelnách a menzách, kopírky, karta do knihovny a mnohé další).

Která škola vydává zvýhodněné školní průkazy ITIC? Více informací naleznete zde. Ceny karet na jednotlivých školách se mohou lišit.
[/dt_toggle]
[dt_toggle title=“Jednorázová karta ITIC“]
Průkaz ITIC s platností až 16 měsíců si můžete jednoduše a rychle pořídit dvěma způsoby:

 • Pomocí online objednávky
  Stačí nahrát scan formuláře žádosti o průkaz ITIC, průkazu totožnosti a fotografii. Po zaplacení Vám může karta přijít poštou až domů, nebo si ji můžete vyzvednout na výdejním místě v ISIC Pointu.
 • V prodejní síti
  Kartu ITIC vám na počkání vystaví kterékoliv z prodejních míst po celé ČR.

Upozorňujeme, že na rozdíl od školních karet nejsou tyto jednorázové karty prodlužovatelné a neobsahují elektronický čip.
[/dt_toggle]

NEZAPOMEŇTE SI ITIC POŘÍDIT!Koupit

[adrotate group=“5″]

Hlavní výhody

Jsou tisíce důvodů, proč mít průkaz ITIC

Výhody pro držitele průkazu ITIC – kromě mezinárodního dokladu učitelské profese na držitele čeká velké množství slev a výhod po celém světě:

 • platnost ve 130 zemích světa
 • celoroční cestovní pojištění UNIQA od 200 Kč
 • slevy na více než 1600 místech v ČR
 • při nákupech, stravování a vzdělávání
 • na vstupném na festivaly, akce, do klubů
 • na permanentky v lyžařských areálech
 • při cestování – letenky, autobusové a vlakové jízdenky
 • na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek
 • při ubytování v hotelech, kempech a ubytovnách

Aktuální nabídku slev a výhod na ITIC kartu po České republice naleznete v sekci SLEVY.

NEZAPOMEŇTE SI ITIC POŘÍDIT!Koupit

[adrotate group=“5″]

Pravidla použití průkazů

Nárok na kartu mají pedagogičtí (MŠ, ZŠ, SŠ, VOŠ, pomaturitní studium atd.), resp. akademičtí (VŠ) pracovníci, kteří učí minimálně na polovinu úvazku a mají smlouvu uzavřenou na dobu nejméně jednoho školního roku, přičemž škola, na které vyučují, je plně schválena MŠMT (Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy) ověřte si, viz přehled níže:

NEZAPOMEŇTE SI ITIC POŘÍDIT!Koupit

[adrotate group=“5″]

Ochrana osobních údajů

Více informací o ochraně osobních údajů najdete ZDE.

NEZAPOMEŇTE SI ITIC POŘÍDIT!Koupit

[adrotate group=“5″]